Uued tooted

 • Särk Sofi
  Särk Sofi

  Malbetes toonides tõeliselt armas ja printsessilik särk stiilsetele...

  22,90 €
 • Retuus-seelik Sofi
  Retuus-seelik Sofi

  Mugava, praktiline ja mõnusalt mahedates toonides retuus-seelik...

  24,90 €
 • Peapael Stella
  Peapael Stella

  Stiilne peapael, millel on puhvis sädelev lipsuke.

  14,90 €
 • Kleit Stella
  Kleit Stella

  Imearmas printsessikleit väikestele preilidele.

  32,90 €

Kategooriad

Viimased blogipostitused

 • Linda seikleb Viinis. Jõuluturud Vol 2.

  Siin postituses räägin veel kahest jõuluturust. Võib öelda, et need olid mu lemmikturud Viinis. Eks loe edasi, et saada teada, miks.
 • Linda seikleb Viinis. Jõuluturud Vol 1.

  Läksime Lindaga mõneks päevaks Viini puhkama. Ootamatult (kuigi, kui nüüd järele mõelda, siis võiks olla ju täiesti ootuslik) kujunes see enamasti...
 • Jalutuskäik vaikuses - Elistvere loomapark

  Oled juba kindlasti Klaara tegemisi jälgides aru saanud, et meile meeldib ringi seigelda, jälgida loomi ning armastame avastada uusi matkaradu....
 • Päev koos graatsiliste kaelkirjakutega!

  Emme, ma tahan kaelkirjakuid vaatama minna. Kus kohas neid näha saab? Minu esimene mõte on Lätis, Riia Loomaaias on need loomad olemas ja sinna me...
 • Kui oled kõige suurem loomasõber...

  Meile meeldivad loomad, tervele meie perele. Loomi vaatamas ja katsumas käime igal võimalusel ja sel korral hüppasime läbi Muhu Jaanalinnufarmist....

hiljutised kommentaarid

Päev koos graatsiliste kaelkirjakutega!

Päev koos graatsiliste kaelkirjakutega!

Emme, ma tahan kaelkirjakuid vaatama minna. Kus kohas neid näha saab? Minu esimene mõte on Lätis, Riia Loomaaias on need loomad olemas ja sinna me ka kohale sõitsime.

Vahva päev Riia Loomaaias

Kas kaelkirjakuid saab kuskil lähemal veel vaadata, seda ma ei tea. Ausalt ma hetkel ei mäleta, kas Rootsis Kolmården Wildlife Parkis neid nägime või mitte. Kui Klaara oli aastane ja veidi peale, siis seal me temaga ära käisime. Aga ega ta ei mäletaks neid nagunii, kui ma isegi ei suuda meenutada. Oma veebilehel nad kirjutavad, et seal saab safaril kaelkirjakud vaadata küll. Muide see koht Rootsis on külastamist väärt koht, kui loomad meeldivad. Alles on vaid soojad mälestused. Puhas, mõnusa atmosfääriga, lapsesõbralik loomapark. Ah jaa juulikuu pole parim aeg sinna minekuks, kuna siis kohalikud puhkavad ja igal pool olid meeletud rahvamassid.

Meie võtsime sel korral oma suuna hoopis Riia Loomaaia poole. Seal oleme kunagi käinud nn enne Klaara aega ja siis meile seal väga meeldis. Valisime muideks endale minekuks ideaalse päeva - Eestis sadas vihma, aga Riias lubas kuni 25 kraadi sooja. Hehhee ja seal oligi nii mõnusalt soe ja päikseline.

Loomulikult oli Klaara suur eesmärk minna kaelkirjute juurde. Sattusime sinna just sel ajal, kui nad neljakesi lehti nosisid süüa. Kaelkirjakud on nii armsa näoga loomad, suured silmad, pikad ripsmed ja sõbralik ilme.

Mis ma Riia Loomaaia kohta võin kohe mainida, kes seal ise pole käinud, on see, et kõik loomad on sulle jube lähedal. Põhimõtteliselt saad sõbralikemaid isendeid läbi aia katsuda. 

Põdraga

poos

Lulukidsi naised peavad ikka alati ka jõehobu vaatamas käima. Kahjuks oli loomal seal minu arust vähe ruumi. Jube suur mürakas oli see sealne jõehobu ja neid on Riia Loomaaias lausa kaks tükki. 

Lulu

Olin Klaarale reklaaminud, et Riia Loomaias on palju roosasid flamingosid, kuid kahjuks oli flamingode aedik tühi. Õnneks olid seal uhked pelikanid ringi tatsumas, et midagi oli linnuhuvilisel ikka vaadata.

linnud

Kellele meeldivad igasugused erinevat värvi konnad ja sitikad, siis Riia Loomaaias on neid palju ja nende maja on väga uhke. Seal on mõeldud nii päevavalguses toimetavate putukate peale, kui ka öösel toimetavatele. Näiteks saab nahkhiiri uudistada. See maja seal loomaaias on küll põnev ja uudistamist väärt.

sitikad

Loomaaias elab ka suur-suur krokodill. Siit pildi pealt pole hästi näha, kui suur ta on, kuid ta oli tõesti pirakas. Neid krokodille ja alligaatoreid oli seal rohkem, kui ma arvasin. Huh, on ikka jubedad elukad.

 krokodill

Naaberriigi loomaaed on väiksem ja kompaktsem, kui Tallinna Loomaaed. Samas seal loomade vahel jalutades, oled loomadele lähemal ja tunned paremini, kui võimsaid liike meie ümber elab. Loomaaed on puhas ja loomad ilusasti hooldatud. 

hobused

issiga

Kui me kunagi kahekesi selles loomaaias käisime, jäi mulle meelde, kui äge lasteloomaaed Riias on. Aga vot see valmistas küll pettumuse. Mäletan, et seal sai kodusiga paitada, jäneseid ja muid loomi katsuda jne. Nüüd olid seal kõik aedikutes kinni, loomadest olid esindatud vaid lambad, kitsed ja jänesed ning pildilt on näha, kui lähedale neile siis sai.

laste loomaaed


Loomaaias elab lõvipaar, kus siis isane lõvi valvas emast ja emane tegi vaid lollusi ehk hävitas mingit juppi. Kahjuks pole mul sellest pilti, küll aga saan meie Lulukidsi Instagrami lehe storys jagada neist videot.

Siin pildil seisame Klaaraga tiigriaediku ees. Tõeliselt graatsiline loom. Riia tiigril on veidi rohkem ruumi ikka, kui meie Pootsmanil. Aga kahjuks oli näha, et sellele loomale seal olla ei meeldinud või oli tal kohutavalt igav. 

emmega tiigrit vaatamas

Kui sa ei ole oma perega veel Riia Loomaaeda sattunud, siis meie Klaaraga soovitame seal ära käia. Kaelkirjakud on kindlasti väärt ühte naaberriigi külastust. 

Ela värvi!

Klaara ja Maarja

Klaara ja Maarja

0 Kommentaar

Kirjuta kommentaar

Reload

Kinnita