Uued tooted

 • Särk Sofi
  Särk Sofi

  Malbetes toonides tõeliselt armas ja printsessilik särk stiilsetele...

  22,90 €
 • Retuus-seelik Sofi
  Retuus-seelik Sofi

  Mugava, praktiline ja mõnusalt mahedates toonides retuus-seelik...

  24,90 €
 • Peapael Stella
  Peapael Stella

  Stiilne peapael, millel on puhvis sädelev lipsuke.

  14,90 €
 • Kleit Stella
  Kleit Stella

  Imearmas printsessikleit väikestele preilidele.

  32,90 €

Kategooriad

Viimased blogipostitused

 • Linda seikleb Viinis. Jõuluturud Vol 2.

  Siin postituses räägin veel kahest jõuluturust. Võib öelda, et need olid mu lemmikturud Viinis. Eks loe edasi, et saada teada, miks.
 • Linda seikleb Viinis. Jõuluturud Vol 1.

  Läksime Lindaga mõneks päevaks Viini puhkama. Ootamatult (kuigi, kui nüüd järele mõelda, siis võiks olla ju täiesti ootuslik) kujunes see enamasti...
 • Jalutuskäik vaikuses - Elistvere loomapark

  Oled juba kindlasti Klaara tegemisi jälgides aru saanud, et meile meeldib ringi seigelda, jälgida loomi ning armastame avastada uusi matkaradu....
 • Päev koos graatsiliste kaelkirjakutega!

  Emme, ma tahan kaelkirjakuid vaatama minna. Kus kohas neid näha saab? Minu esimene mõte on Lätis, Riia Loomaaias on need loomad olemas ja sinna me...
 • Kui oled kõige suurem loomasõber...

  Meile meeldivad loomad, tervele meie perele. Loomi vaatamas ja katsumas käime igal võimalusel ja sel korral hüppasime läbi Muhu Jaanalinnufarmist....

hiljutised kommentaarid

Linda seikleb Viinis. Jõuluturud Vol 1.

Linda seikleb Viinis. Jõuluturud Vol 1.

Läksime Lindaga mõneks päevaks Viini puhkama. Ootamatult (kuigi, kui nüüd järele mõelda, siis võiks olla ju täiesti ootuslik) kujunes see enamasti jõuluturgude reisiks. Kahes postituses kirjutan kuuest erinevat jõuluturust. Neid külastasime me isegi veel rohkem, kuid need kuus jäid ühe või teise asja poolest rohkem meelde.

Ei ole liialdatud, kui ütlen, et Viin oli täis jõuluturge. Neid oli peaaegu iga veidigi tähtsama vaatamisväärsuse juures ja pea igas suuremas pargis. Mis on iseenesest tore. Külastasime sellel nädalavahetusel ka Tallinna jõuluturgu, kus oli nii suur tunglemine, et oli lausa keeruline liikuda. Viini turgudel oli ruumi jalutada ja hingata, kuna neid oli nii palju, siis ilmselt olid inimesed nende vahel hajutatud. Külastasime mõnda turgu nii päevasel kui ka õhtusel ajal, õhtul tundub turg ju oma tuledes palju maagilisem ja põnevam. Samas on ka päeval mõnus sealt läbi hüpata ja haarata midagi maitsvat hamba alla.

SCHÖNBRUNNI JÕULUTURG

Üheks suurimaks (kuid mitte kindlasti kõige suuremaks) on Schönbrunni jõuluturg (põhipildil). See asub veidi Viini keskusest eemal, kuid metrooga oli see siiski vaid 5 peatuse kaugusel. Schönebrunni jõuluturgu soovitan külastada, kuna see näeb väga kena välja. Selle taga asub Schönbrunni loss, mida samuti külastasime. Veel asub seal samas loomaaed ja lossil on ka ilusad aiad. Sellest kõigest lähemalt, aga mõnes järgnevas postituses.

Schön

MARIA-THERESIEN PLATZ JÕULUTURG

Üheks kenaks turuks on veel kunsti- ja loodusloo muusumi vahelisel platsil olev turg. Seda soovitan külastada, kuna lähedal on jällegi väga palju, mida vaadata. Käeulatuses on mitmed muusumid ja ka Hofsburgide palee. See oli ka õhtul üks rahvarohkemaid turge, ilmselt tänu kesksele asukohale. Selle turu avastasime täiesti juhuslikud. Läksime sinna jalutama just nende samade vaatamisväärsuste pärast, mis seal samas asuvad ja lisaks avastasime ka täiesti korraliku suurusega jõuluturu. 

Maria-Theresien Platz 

Kaubavalik on tegelikult turgudel väga sarnane - mis ei tähenda siiski, et kehv. Paari esimest turgu külastades tundub see väga külluslik ja põnev. Pärast seda hakkad aru saama, mis asjad hakkavad korduma. Samas oli ka peaaegu igal (vähemalt suurematel) turul ka väiketootjaid, kelle kaup oli erinev ja ilmselt olid nad ka esindatud vaid sellel ühel turul. Schönebrunni turul, oli näiteks üks huvitav erinevate sinepite pakkuja. Samas, olid osad asjad, mis korduma hakkasid ka sellised tooted, mida sa tõesti ootasid leida igalt jõuluturult. Linda ei väsinud vaatamast jõulukaunistusi ja mina otsisin igalt turult oma lemmik jooke- ja sööke. 

Maria-Theresien Plaz2

KARLKIRCHE JÕULUTURG

Meile kõige lähemal oli Resselparkis asuv Karlkirche ees olev jõuluturg. Selle avastasime ka täiesti juhuslikult. Resselparki kõrval asus meile kõige lähemal asuv metroojaam Karlplaz.

Karlplaz

See osutus ka kõige erilisemaks jõuluturuks. Seal tundus olevat kõige rohkem väiketootjaid. Samuti oli ka päris suur orgaanilise toidu ja kauba osa. Sellel turul oli mõeldud ka lastele. Turu keskel oli osa, kus olid pisikesed lehmakesed ja palju heina. Lehmad olid inimestest küllaltki eraldatud ja päris lähedale neile minna ei saanud, mis on hea, kuna ilmselt tundsid lehmad ennast nii mugavamalt. Heinas oli lastel tore hullata, mõned läksid seal kohe päris pööraseks. :D

Karlplaz 2

Linda kannab peas sooja Jasmiini fliismütsi, mille leiad SIIT.

Samuti oli siin ka karusell. See on Lindale alati kõige olulisem :D. Üks sõit maksis 2,5 eurot ja makstes 10 eurot sai lausa 6 piletit. Otsime need, kuna see turg asus lähedal ja mõtlesime, et nii saame iga päev seal paar tiiru teha. Tallinna jõuluturul maksis karuselli sõit 5 EURi, peale Viini tundus see ikka puhas röövimine. Turult lahkudes avastasime ka teise, erilisema karuselli. See nägi välja nagu eksponaat, kuid sellega oli täiesti võimalik sõita. Kuna olime just soetanud 6 piletit teisel karusellil, siis jäi meil sellega tiir tegemata, kuid tundus põnev. :)

Karlplaz 3

JÕULUTURUD SPANISH RIDING SCHOOL LÄHEDUSES

Samuti asus üks juhuslikult leitud jõuluturg Spanish Riding School nii ees kui sees. Spanish Riding School asub samuti Hofsburgide palee lähedal, nii et kahe jõuluturu vahe oli vast vaid paarsada meetrit. See küll oli tunduvalt väiksem turg. Hoone ees olid vaid üksikud kioskid. Samas oli see koos platsil seisvate hobukaarikutega kena vaatepilt. Lisaks on sellelt väljakult võimalik suunduda otse Viini suurimatele ainult jalakäijatele mõeldud shoppingutänavatele.

Spanish Riding School

Ka Spanish Riding Schoolil oli sisehoovis jõuluturg. See oli teistest samuti veidi erinev. Selline veidi fancy, laest rippus hobune ja turu keskel oli baar, kus siis jälle sai endale mõnusaid jõulujooke tellida. Kaugelt silmanurgast võis ka kuulsaid Lipizzaner hobuseid silmata. Samuti tundus pakutav kaup siin veidi erinev. See oli selline turg, millele võibolla niisama peale ei satu ja peab teadma et tasub sisehoovi sisse kiigata. Spanish Riding Schoolist kirjutan lähemalt mõnes järgnevas postituses.

 Spanish Riding School 


Praeguseks jõuluturgudest kõik. Järgmine nädal kirjutan teile kõigest edasi :).

Ela värvis!

Betty ja Linda

 

0 Kommentaar

Kirjuta kommentaar

Reload

Kinnita