Uued tooted

 • K/S Müts Stella
  K/S Müts Stella

  Armsa mustriga heledates toonides roosade kõrvakestega puuvillane müts.

  12,90 €
 • Torusall Stella
  Torusall Stella

  Armsa mustriga heledates toonides puuvillane torusall jahedateks ja...

  13,90 €
 • Bodi Lõvi Liam
  Bodi Lõvi Liam

  Lõvi Liami nunnude piltidega ja tõeliselt mugav pikkadr varrukatega...

  19,90 €
 • Särk Lõvi Liam
  Särk Lõvi Liam

  Lõvi Liami armsate piltidega ja tõeliselt mugav lühikeste varrukatega...

  18,90 €

Kategooriad

Viimased blogipostitused

 • Linda seikleb Viinis. Jõuluturud Vol 2.

  Siin postituses räägin veel kahest jõuluturust. Võib öelda, et need olid mu lemmikturud Viinis. Eks loe edasi, et saada teada, miks.
 • Linda seikleb Viinis. Jõuluturud Vol 1.

  Läksime Lindaga mõneks päevaks Viini puhkama. Ootamatult (kuigi, kui nüüd järele mõelda, siis võiks olla ju täiesti ootuslik) kujunes see enamasti...
 • Jalutuskäik vaikuses - Elistvere loomapark

  Oled juba kindlasti Klaara tegemisi jälgides aru saanud, et meile meeldib ringi seigelda, jälgida loomi ning armastame avastada uusi matkaradu....
 • Päev koos graatsiliste kaelkirjakutega!

  Emme, ma tahan kaelkirjakuid vaatama minna. Kus kohas neid näha saab? Minu esimene mõte on Lätis, Riia Loomaaias on need loomad olemas ja sinna me...
 • Kui oled kõige suurem loomasõber...

  Meile meeldivad loomad, tervele meie perele. Loomi vaatamas ja katsumas käime igal võimalusel ja sel korral hüppasime läbi Muhu Jaanalinnufarmist....

hiljutised kommentaarid

Linda seikleb Viinis. Jõuluturud Vol 2.

Linda seikleb Viinis. Jõuluturud Vol 2.

Siin postituses räägin veel kahest jõuluturust. Võib öelda, et need olid mu lemmikturud Viinis. Eks loe edasi, et saada teada, miks.

BELVEDERE JÕULUTURG

Esimene ja viimane jõuluturg, mida Viinis külastasime, oli Belvedere lossi juures olev jõuluturg. Külastasime seda kohe esimene päev, kui kohale jõudsime. See oli meil üsna jalutuskäigu kaugusel (samas Viinis paistis peaaegu kõik jalutuskäigu kaugusel). Siit avastasin ma kohe mitu oma lemmiktoitu (jõuluturgude lemmiktoitu :D). Sõin esimest korda Langost. Mis pärast järgi uurimisel osutus Ungari saiaks. Põhimõtteliselt on see lihtsalt friteeritud tainas, millele on peale pintseldatud küüslaugu õli ja raputatud soola. Kaloririkas ja ebatervislik, aga noh, eks need sellised asjad tihtipeale kõige rohkem ju maitsevadki. 

Langos

Langos maitses ka Lindale ja Linda issile, nii et seda sõime ka teistel turgudel. Õnneks Langosega probleemi ei paistnud väga olevat, seda leidis peaaegu igal turul. Siiski ühel, kus mul tuli kõige suurem Langose isu ei leidnud ma seda, kuigi turg sai risti-rästi läbi uuritud. Samuti leidsin ma siit turult oma lemmik punchi. Selleks oli pistaatsia-sarapuupähkli punch, muidugi rohke shane-ga. Punch oli siis enamasti mingisuguse maitsega hõõgvein ja sellele oli tavaliselt ka korralikult vahukoort peale lastud. Järjekordne kaloripomm muidugi. Aga noh, kui sa terve päeva oled 0 kraadiga väljas ringi jalutanud, siis on mõnus küll ikka vahepeal üks kuum jook võtta. Aga miks mulle see pistaatsia-sarapuupähli oma kõige rohkem maitses, oli see, et see ei olnud hõõgveinipõhine või siis ma tõesti ei tundnud seda ära, kuna teised maitsed domineerisid. Teistel turgudel mulle tihti tundus, et maitsed, mis hõõgveinile olid külge poogitud sinna ei sobinud ja aeg-ajalt ei sobinud ka see vahukoor. Punchi joomine käib Viini jõuluturgudel nii, et saad oma joogi portselanist kruusis, mõnikord on see ka selle konkreetse jõuluturu nimeline. Joogi eest makstes maksad ka selle kruusi eest 2-4 eurot panti. Kui jook on otsas, saad kruusi tagastada ja raha tagasi.

Krapfen

Magusatest asjadest oli lemmik krapfen. See on siis Austria sõõrik, millel on erinevad täidised. Meie lemmikuks oli vaniljekreemitäidisega sõõrik. Mõnel turul oli seda saias aga nii palju, et tahtis sealt lausa välja joosta. Oeh, küll see oli hea. Ehk siis sõime ette friteeritud soolast saia ja magustoiduks magusat saia ja peale jõime vahukoort. :D Eks korra aastas võib.

Viimasel õhtul otsustasime veel korra seda turgu külastada, kuna igatsesin oma pistaatsia-metsapähkli punchi, millele ei saanud üksi teine proovitud punch ligilähedalegi. Lähenesime sel korral turule hoopis teisest küljest ja selle üle oli mul väga hea meel, kuna jalutasime läbi aja vaatega jõuluturule ja tuledes Belvedere lossile. Oli ikka ilus vaatepilt küll. 

Belvedere

Siin veel üks pilt minu lemmikkioskist. Armastasin seda, kuna lisaks mu lemmik punch-ile, sai veel sealt ka Langost. See oli tõesti üks hea kiosk :D.

Lemmikkiosk

Kui ma külastaksin mõni jõul veel Viini ja saaksin külastada vaid ühte jõuluturgu, siis valiksin selle. Lihtsalt suures lootuses kõike maitsvat uuesti süüa. :D

RAEKOJA JÕULUTURG

Teiseks turuks, mis kõige eredamalt meelde jäi, oli raekoju juures olev jõuluturg (põhipildil). See oli kindlasti turgudest kõige suurem. Kauplejaid oli võibolla sama palju kui mõnel teisel suuremal turul, kuid lisaks oli siin ka muud meelelahutust. Samuti oli ka kõige rohkem tulesid ja kaunistusi. Siin sai ka uisutada. Uisuplatsi kõrvalt leidsime ka ühe hiiglasliku lumememme. Linda kutsub kõiki lumememmesid Olafiteks, üritame nüüd ikka lumememme ka juurutada. :D

Olaf

Lastele oli mitu karusselli ja ka vaateratas. Nendega pidime muidugi kõigiga sõitma. 

Siin üks õnnelik jälle hobuse seljas ja peas muidugi jälle Jasmiini müts, mille leiad SIIT.

karusell

Sellelt jõuluturult leidsime ka Linda kulinaarse lemmiku Viini jõuluturgudelt. Selleks oli üli suur magus prezel, mis oli peaaegu suurem kui Linda ise. :D Sees oli muidugi ohtralt vanilje kreemi. Selle sõi Linda peaaegu ise ära ka. Küll vaid kahe päeva jooksul :D.

prezel

Lõpetuseks veel üks pilt ilusast kioskist raekoja turul. Kas pole mitte maagiline?

maagiline kiosk

Meie poolt on nüüd meeldejäävamad Viini jõuluturud kokku võetud. Järgmises postituses kirjutan juba, mida veel Viinis nägime ja mis meile seal enim meeldis.

Ela värvis!

Betty ja Linda

 

0 Kommentaar

Kirjuta kommentaar

Reload

Kinnita