Uued tooted

 • Seelik Magus Mia
  Seelik Magus Mia

  Stiilne armsate suviste maasikapiltidega mugav keeruseelik väikestele...

  18,90 €
 • Särk Magus Mia
  Särk Magus Mia

  Armsate suviste maasikapiltidega mugav särk.

  20,90 €
 • Bodi Magus Mia
  Bodi Magus Mia

  Armsate suviste maasikapiltidega mugav bodi.

  18,90 €
 • Suvemüts Magus Mia
  Suvemüts Magus Mia

  Armas ja mugav kõrvakestega ja magusate maasika piltidega suvemüts.

  12,90 €

Kategooriad

Viimased blogipostitused

 • Linda seikleb Portugalis. Lissabon vol 3

  Hakkasin kirjutama lõpuks viimast postitust meie Lissabonis veedetud ajast, panin pildid ritta ning sain aru, et päris ühega veel hakkama ei saa,...
 • Jänkud selga munadepühaks :)

  Käes ongi lihavõttepühade nädal. Lastele tähendab see eelkõige munade värvimist, nendega koksimist ja pärast ära söömist. Heal juhul ka mõnda...
 • Klaara ja Linda lõbus pidu sõprade seltsis!

  Klaara ja Linda on meil pisikesed sõbrannad alates sünnist. Kuna neil on märtsikuus järjestikustel päevadel sünnipäevad ja paljud väikesed sõbrad...
 • Linda seikleb Portugalis. Lissabon vol 2

  Portugalis käigust on nüüd juba jupp aega möödas, aga kuna blogi jäi lõpetamata, siis mõtlesin, et võtan ikka ennast kätte ja kirjutan edasi....
 • Klaara seikleb: autoga Pulasse 2

  Jep, teine autoreis tuleb enne esimest :). Nimelt ei ole ma jõudnud veel eelmisest korrast postitust valmis kirjutada. Sel korral oli meie teekond...

hiljutised kommentaarid

Kommenaarid puuduvad

Horvaatia: maagiline Motovun

Horvaatia: maagiline Motovun

Maagiline Horvaatia - väikesed armsad linnad, mõnus soe kliima, kaunis loodus ja hea kohvi. Loe, kus me sel korral käisime ja mis mulje Motovun meile jättis.

Motovun - maagiline koht mäe otsas

Olen see aasta olnud kohtuvalt laisk kirjutaja, kuigi jagada oleks meeletult palju. Nimelt oleme sel aastal võtnud perega palju aega maailma avastada. Aasta alguses käisime minu sünnipäeva Taimaal Phuketis veetmas ja tänaseks oleme 2,5 kuud Horvaatias olnud. Kolm erinevat reisi. Lisaks veel põnevad kohad ja tripid Euroopas. Kui aus olla, siis hetkel ei teagi, mitu riiki Klaara see aasta ära on näinud. Aga luban selle paari kuu jooksul üles kirjutada.

Kuna meie issi on olnud töö tõttu pikemalt Horvaatias, siis on talle ka häid tuttavaid siia tekkinud ja viimase 4 nädala jooksul olemegi kohalikelt häid sihtkohti küsinud. Üks viimaseid kohti, kuhu meil soovitati minna oligi Motovun. Pidavat olema ilus väike linnake mäe otsas ja kindlasti soovitati süüa trühvleid, kuna seal tegeletakse nende kasvatamisega. Muide, praegu olevat valge trühvli hooaeg :). 


Motovunist lähemalt

Ega kohalikud peale ilusa vaate ja trühvlite muud ei maininud ja no ausalt öeldes ise lisaks ka ei küsinud. Usaldame neid ja nende soovitusi, siiani on ju alati täppi läinud. Wikipediast saab lugeda, et tegemist on väikese külakesega, mis asetseb 270 meetri kõrgusel mäe otsas. Elanikke on seal vähe, alla 1000 inimese ja päris kohalikke inimesi vaid 531, aasta 2001 seisuga. Andmed on aga päris vanad, kuid eks seal 500-1000 inimest elab. Muide umbes 200 inimese emakeeleks selles linnas on hoopis itaalia keel. Rohkem taustainfot leiab siit.

Motovun

Eemalt oli juba näha, et ees on ootamas vahva päev. Pildi peal on näha linnakese müüri, paistavad kirikutornid ja armsad majakesed. Ilm oli soe, 28 kraadi, päikese käes isegi veidi palav. Vähemalt Klaara arvates. Minule endale meeldib soe kliima. kohe väga. Eks see ole ühele külmavaresele üks mõnusalt soe koht kus viibida.

Linnale lähemale jõudes juhatatakse parkla poole ning auto tuleb ära parkida. Eks see õige ole ka, sest kuhu sa muidu selle auto jätad. See pisike linn ju kummist ei ole. Tänavad on kitsad ja parkimiskohti piiratult. Panime oma auto parklasse. Edasi uurisime maad info-kioskist ja selgus, et linnani oli minna veel 1,5 km ülesmäge. Kuna oli soe ja ei tahtnud, et Klaara üle kuumeneb, siis läksime kohaliku shuttle-bussiga. Ostsime ühe otsa piletid, sest alla tahtsime ikka ise vantsida. Alla ju lihtsam tulla ja siis ikka näeb ümbrust ka. Klaara oli alguses küll pettunud, et me pidime ju seiklema tulema ja siis hoopis tulime bussiga sõitma. Nüüd hiljem ütlen, et just nii oligi õige minna. Tee peal üles oli näha, et kes nn auto sissepääsu ostsid, olid ikka poole tee peale tee äärde oma auto parkinud ja parkimiskohti nappis.

Maagiline vaade

Jõudsimegi Motovuni. Nagu pildilt näha, siis Klaarale meeldib. Kellele ei meeldiks selline vaade? Tõesti super. Kaunid põllulapid, metsad, teised külakesed ja no loomulikult pilved ka. Juba päris pikalt uudistab Klaara pilvi ja unistab ning laseb kujutlusvõimel lendu minna ning leiab kohevatest pilvetuttidest tuttavaid loomi, linde ja palju muud :). 

Klaara Motovunis

Klaara valis endale ise outfiti selleks päevaks. Peas on issi toodud nimeline müts, seljas issi toodud särk, mis seetõttu üks lemmikuid suvel on ka olnud ja Lulukidsi Sirly seelik. Talle meeldib seeliku kangas. Nii saab ka roosa-mannast vaheldust :). Jalga valis endale mugavad kingad ja särgiga samas toonis sokid. Ees ootas ju pikem matk, siis on hea, kui sokid on jalas, nii on väiksem võimalus ville saada. Sirly seeliku leiad meie e-poest!

Ma iga kord jälgin seda protsessi, kuidas Klaara endale nüüd värvide, materjalide jne vahel outfite kokku paneb. Meenutab mind ennast väiksena, kuidas ma alati oma riided ise välja valisin. Hahhaa, kooli minnes valisin riided juba õhtul valmis, sokkidest-aluspüksteni ja panin need tooli peale valmis. Hiljem julgustas isa mind endale ja ka emale shoppamistuuridelt riideid otsima. Praegu mõtlen, et Klaara on selles suhtes ikka õnnesärgis sündinud - meil on ju Lulukids ning lisaks on igalt poolt neid riideid omajagu kappi kogunenud. 

Vaate kohvikust

Ümberringi on tõesti lummav vaade.  Võta vaid aega ja naudi. Otse loomulikult olid ka kassid iga nurga peal paigas, nendeta Horvaatias ei saa. 

Kui soovisid ümber Motovuni linnamüüri tiiru teha, tuli osta selleks muidugi pilet. Aga ega see väga palju ei maksnud. Meie selle tiiru tegime ära ning oleme rahul. Klaara sai issi süles ümbrust uudistada ning kõik olid rahul. Tänu sellele tiirule ja ümbruse uurimisele leidsime üles ka kohaliku mänguväljaku, kuhu koheselt oli vaja minna. Klaara on tõeline mänguväljakute fänn ja ilma nendeta ta ei saa :).

Klaara issiga

Ela värvis

Ela värvis - Lulukidsi ja minu enda moto. Meile värvid meeldivad. Igal pool ning võimalused võtame Klaaraga hetke ja naudime seda ilu. Värvilised lilled, majad, mustrid, erinevad materjalid ja stiilsed nurgatagused. Tõesti, kui võtad korra aja maha, siis juba kohtad enda ümber nii palju põnevat ja inspireerivat. 

Puhkepaus

Värvilised uksed on ju väga popid praegu. Eks ma ka olen üritanud Klaarast pilte teha nende tasutal. Sel korral valis ta ise endale ukse, kus pilti teha ning mille ees korraks jalga puhata.  

Kui mul kunagi on mingi koht, kuhu ma saan värvilise ukse ette panna, siis seda ma ka kindlasti teen. Kindlasti kohtate seal ka palju lilli :). Siin üks näide Motovunist.

Sinine uks


Ei saa salata, loodus käib juba sügise rütmis  ja isegi siis, kui väljas paistab päike ja on 28 kraadi sooja. Lehed on ka siin puudel kollakad, kõik kohad on kastanimune täis ning mõned puudki juba lehtedest suhteliselt hõrdedad. 

Sügis

Väike turist

Elus tuleb püüda rohkem mälestusi mitte asju. Pildil jäädvustab Klaara oma reisi. Ta on mul juba paar aastat suur fotohuviline olnud. Jah, nii mina kui ka tema isa hea meelega julgustame teda pilte ise tegema. Vahel leidub seal palju tõesti väga professionaalseid pilte, lisaks selfidele, oma varvaste piltide jne. Viimasel ajal saame ka ise tihti pildile, kuna piigal on lõpuks tekkinud soov ka meist pilti teha.

Turist

Appi, mul on kodus šokolaadist piiga, eks nii see kuu aega päikselises Horvaatias mõjub. Klaara on kogu selle jume saanud veel suure faktoriga kreemi kasutades. 

Horvaatiast, kirjutan teile nüüd iganädalaselt. Kindlasti soovitan aastal 2019 võimaluse korral seda riiki külastada. Loodetavasti suudan teid nakatada ning ehk ka mõne hea sihtkoha välja pakkuda.

Päikest!


Ela värvis!

Klaara ja Maarja

0 Kommentaar

Kirjuta kommentaar

Reload

Kinnita