Uued tooted

 • Särk Dino Dax
  Särk Dino Dax

  Ägeda mustriga mugav särk stiilsetele kuttidele.

  18,90 €
 • Püksid Dino Dax
  Püksid Dino Dax

  Ägeda mustriga ja mõnusa värvikombinatsiooniga mugavad puuvillased püksid.

  20,90 €
 • Suvemüts Dino dax
  Suvemüts Dino dax

  Ägeda mustriga mugav suvemüts stiilsetele kuttidele.

  12,90 €
 • Kleit Anna ja Anette
  Kleit Anna ja Anette

  Stiilne suviselt värviline armas keerukleidike!

  29,90 €

Kategooriad

Viimased blogipostitused

 • Linda seikleb Viinis. Jõuluturud Vol 2.

  Siin postituses räägin veel kahest jõuluturust. Võib öelda, et need olid mu lemmikturud Viinis. Eks loe edasi, et saada teada, miks.
 • Linda seikleb Viinis. Jõuluturud Vol 1.

  Läksime Lindaga mõneks päevaks Viini puhkama. Ootamatult (kuigi, kui nüüd järele mõelda, siis võiks olla ju täiesti ootuslik) kujunes see enamasti...
 • Jalutuskäik vaikuses - Elistvere loomapark

  Oled juba kindlasti Klaara tegemisi jälgides aru saanud, et meile meeldib ringi seigelda, jälgida loomi ning armastame avastada uusi matkaradu....
 • Päev koos graatsiliste kaelkirjakutega!

  Emme, ma tahan kaelkirjakuid vaatama minna. Kus kohas neid näha saab? Minu esimene mõte on Lätis, Riia Loomaaias on need loomad olemas ja sinna me...
 • Kui oled kõige suurem loomasõber...

  Meile meeldivad loomad, tervele meie perele. Loomi vaatamas ja katsumas käime igal võimalusel ja sel korral hüppasime läbi Muhu Jaanalinnufarmist....

hiljutised kommentaarid

Linda seikleb Portugalis. Loomaaed.

Linda seikleb Portugalis. Loomaaed.

Loomaaed on koht, mida reisil olles üritame alati külastada. Lissabonis olime veidi kahtlevad, kas sinna minna, kuna paistis, et sealset loomaaeda eriti ei promota ja ilmad on siin olnud ka enamasti suhteliselt vihmased. Lõpuks otsustasime selle seikluse siiski ette võtta.

Lissabonis loomaaias

Loomaaeda on mõttekas sõita metrooga, jalutamiseks on see kesklinnast veidi kaugel. Metroo peatuse nimi on Jardim Zoológico, nii et seda on lihtne meeles pidada ja ei jää segaseks, kus maha minna :D. Kui üldiselt tundub et elu on Portugalis sama kallis või kohati isegi odavam, kui Eestis, siis loomaaia pilet oli meie armsast Tallinna loomaaia omast ikka tunduvalt kallim. Täiskasvanu pilet oli 21,50 EUR ja lapse pilet alates kolmandast eluaastast 14,50 EUR. Veidi soodsamalt on võimalik saada, kui võtta kaasa mõned flaierid, mida linnapeal võib leida infopunktidest. See annab -15% soodustust ja iga pileti jaoks oleks vaja ühte flaierit. 

Kohale jõudes olime veidi hämmingus, sest ei näinud esimese poole tunni jooksul ühtegi teist külalist peale meie enda. Liikumas oli näha vaid loomaaia töötajaid. Üldse tundus loomaaed veidi maha jäetud ja alarahastatud. Enamus söögikohad ja atraktsioonid (suur karusell) olid suletud. Potentsiaali sel kohal on kohe kindlasti. Usun, et enamasti oli see nii, kuna külastasime loomaaeda hooajaväliselt. Kui jõudsime aga loomadeni, olin juba müüdud. Esimesena nägime sebrasid. Nad olid meile nii lähedal ja poseerisid kenasti.

Sebra

Järgmiseks jõudsime tiigrite juurde. Ma ei ole kunagi nii lähedalt tiigrit näinud. Nad tulid kohe klaasi äärde ja vaatasid sulle uudishimulikult otsa.

Tiiger

Sama lugu oli enamus teiste kasslastega. Ilves, kes on avaliselt arg, tuli samuti lähedale ja vaatas otsa. Kõige uudishimulikumad olid gepardid. Nendega võis tükk aega tõtt vaadata. Samuti olid lõvid elevad ja mängisid omavahel. Nii oli päris mitmete loomadega, kuid kõige uudishimulikumad tundusid kaslased. Samuti olid kaelkirjakud väga toredad ja neid võis päris lähedalt näha. Parasjagu oli loomaajas ka üks pisem kaelkirjak, kes Linda meelest oli muidugi eriti nunnu. 

Kaelkirjakud

Linnud Lindat väga ei huvitanud. Välja arvatud flamingod. Tundus, et need pakkusid huvi, kuna nad olid roosad. Teisi linde ei peetud isegi vaatamise väärilisteks, ka papagoisid mitte. Kuigi eks see nii ole tegelikult ka endaga, linde nii pikalt ei viitsinud vaadata, kui loomi.

Flamingod

Lindal oli loomaaias seljas Jänku Jasmiin kleit. Mille leiad SIIT. Peal oli Lindal Mõmmi Melani jakk. Jaki leiad SIIT.

Hullem lugu oli igasuguste roomajate ja ussidega. Neid ei julgenud Linda üldse vaadata. Käisime küll sellest majast ka läbi, kuid seal veetis Linda terve aja issi süles ja pomises, et läheme ära. Ega me siis last kaua ei piinanud ja läksime vaatasime teisi loomi, mida võis kategoriseerida nunnudeks.

Üheks huvitavaks asjaks Lissaboni loomaajas oli üle loomaaja sõitev köisraudtee. Sellega sai õhust teha ringi peale ja vaadata kõiki põnevaid loomi teisest vaatevinklist. See jäi küll meil kahjuks proovimata, kuna Linda ja issi sinna minna ei julgenud ja üksi ei hakanud ma ka sõitma. Kuid kui peaksin uuesti siia loomaaeda sattuma, siis proovin kindlasti järgi. 

Köisraudtee

Linda tipphetkeks loomaajas kujunes aga delfiinishow. See toimub seal kaks korda päevas, talvisel ajal kell 11.00 ja 13.00. Kõigepealt tegi trikke üks tore merelõvi Max ja pärast kaks delfiini. Linda oli terve etenduse ülimalt elevil ja rääkis ikka, kui nunnud nad on ja et peaks endale ka mõne muretsema. 

Loomaajast välja suundudes ütles Linda: "Emme, tee minust pilt!". See oli üks üllatav lõpp, kuna terve loomaaia külastus (ja ka tegelikult reis) on Lindat väga keeruline pildile saada. Iga kord, kui tal tuleb kasvõi väike eelaimdus, et temast võidaks pilti teha, keerab ta selja ja teeb ruttu minekut. Kasutasin siis erakordset võimalust ja tegin temast ühe pildi :D.

Linda

Meile Lissaboni loomaaed väga meeldis. Oli tore avastada loomi nii lähedalt ja veel toredam oli see, et ka paljud loomad paistsid meie vastu huvi tundvat. Tore oli seda teha just hooaja väliselt, kus puuride juures polnud tunglemas teisi turiste. Lissaboni uuesti külastades tahaksin minna kindlasti uuesti sellesse toredaase loomaaeda. 


Ela värvis!

Betty&Linda

Betty ja Linda

0 Kommentaar

Kirjuta kommentaar

Reload

Kinnita