Uued tooted

 • Kleit Jänku Jete
  Kleit Jänku Jete

  Lendleva seljatagusega Jänku Jete kleit - haldjalikult maagiline ja...

  29,90 €
 • Kott Jänku Jete
  Kott Jänku Jete

  Imearmas jänku kõrvadega kott väikestele piigadele.

  18,90 €
 • Vest Mereröövel
  Vest Mereröövel

  Mereröövlite mustriga helesinisest puuvillasest kangast mugav kapuutsiga...

  34,90 €
 • Naiste kleit Paula ja Paulita
  Naiste kleit Paula ja Paulita

  Tõeliselt armas, mugav ja stiilne dressikleit ägedatele naistele.

  69,90 €

Kategooriad

Viimased blogipostitused

 • Jänkud selga munadepühaks :)

  Käes ongi lihavõttepühade nädal. Lastele tähendab see eelkõige munade värvimist, nendega koksimist ja pärast ära söömist. Heal juhul ka mõnda...
 • Klaara ja Linda lõbus pidu sõprade seltsis!

  Klaara ja Linda on meil pisikesed sõbrannad alates sünnist. Kuna neil on märtsikuus järjestikustel päevadel sünnipäevad ja paljud väikesed sõbrad...
 • Linda seikleb Portugalis. Lissabon vol 2

  Portugalis käigust on nüüd juba jupp aega möödas, aga kuna blogi jäi lõpetamata, siis mõtlesin, et võtan ikka ennast kätte ja kirjutan edasi....
 • Klaara seikleb: autoga Pulasse 2

  Jep, teine autoreis tuleb enne esimest :). Nimelt ei ole ma jõudnud veel eelmisest korrast postitust valmis kirjutada. Sel korral oli meie teekond...
 • Iti - meie suur särasilmne fänn

  Iti on üks armas, vahva ja lõbus suurte kristallselgete silmadega piiga. Tema Lulukidsi riiete kollektsioon on tohutu, seda nähes muutuks vist pea...

hiljutised kommentaarid

Kommenaarid puuduvad

Klaara seikleb: autoga Pulasse 2

Klaara seikleb: autoga Pulasse 2

Jep, teine autoreis tuleb enne esimest :). Nimelt ei ole ma jõudnud veel eelmisest korrast postitust valmis kirjutada. Sel korral oli meie teekond järgmine: Eesti - Läti - Leedu - Poola - Slovakkia (Košice) - Ungari (Eger) - Horvaatia (Pula).

Autoreis läbi Slovakkia ja Ungari Horvaatiasse

Teekond oli meil sel korral järgmine: Eesti - Läti - Leedu - Poola - Slovakkia (Košice) - Ungari (Eger) - Horvaatia (Pula). Kokku teeb see Tallinnast meie koduukse eest umbes 2427 +/- kilomeetrit. Parasjagu, eks ole :). Miks sel korral selline teekond? Vastus on lihtne. Nimelt Klaara issi teatas, et tema (ega ka meie) ei ole veel Slovakkias ja Ungaris käinud, et sõidaks sel korral seda teed pidi. Oleme kõik koos ka üks kord varem autoga Horvaatiasse sõitnud, siis sõitsime just teiselt poolt  Euroopast läbi.

Teekond Eestist Slovakkiasse

Sel korral otsustasime ilma ööbimiseta otse Pulasse sõita, see tähendab, et kordamööda mehega sõidame ja kui üks sõidab, saab teine saab samal ajal puhata või magada. Klaara on autoga tänu Tallinn-Kuressaare-Tallinn sõitu harjunud ning uni on tal autos beebieast saati hea.

Kui olime koduukse eest valmis liikuma hakkama ja tahtsin Klaarast pilti teha, siis oli ta muidugi väga elevil, et reisile saab, kuid klounile kohaselt ta seda muidugi välja ei näita :D. Otse vastupidi :D.

Koduukse ees

Jah, kuni Slovakkiasse minekuni väga pause ei teinud, vaid tanklas kohvi ja näksi jms juurde võtmas ja jalga sirutamas. Puuviljad, Vapianost pastad ja salatid ning Klaarale igasuguseid ampsud ostsime Eestist tee peale kaasa. Sõitsime mehega kordamööda. Sel korral sain ise päris palju sõita, sest Klaara issi oli kuidagi väsinum, kui meie esimesel sarnasel ettevõtmisel, millest ka varsti kirjutan. Kui tuleb mõttesse minna Euroopasse trippima, on ehk veidi abi. Poola läbisime öösel ja hommikul 9 ajal jõudsime Slovakkiasse.

Sõitsin Poolast Slovakkiasse. Slovakkia-äärne Poola on hoopis teistsugune, kui see Saksamaa-poolne piirkond. Teed on kitsad nagu ikka, kuid maastik on mõnusalt mägine ning seal kandis nägime ka lume taas ära. Slovakkiasse sõitsingi ise ning peatusime ühes esimestest tanklates. Ja siis tegime Klaaraga pilti. Alles ärganud Klaara on kohe väga õnnelik, et esimest korda Slovakkiat külastab. Mis viga sellise rõõmupalliga koos reisida, eks?

Slovakkiasse

Košice - Slovakkia suuruselt teine linn

Oma teekonda Pulasse paika pannes valisin Slovakkiast välja linna nimega Košice, mis on Slovakkia suuruselt teine linn, kus on siis kuskil 235 000 elanikku. Linnas on mõnusalt kultuuri, mida jalutades uudistada ja oli linn ju ka 2013. aastal üks kahest Euroopa kultuuripealinnast. Vaata Wikipediast lähemalt.

Klaara

Piiga on meil väga popp ning esimese asjana jalutasimegi vanalinna kohvikusse hommikust sööma. Kõik oli nii rahulik, aeg justkui liikus aegluubis, inimesed jalutasid rahulikult, keegi ei tormanud. Linnud laulsid ja ilm oli kevadiselt mõnus.

Klaara emmega

Košices asub ka Slovakkia suurim kirik - Püha Elisabethi katedraal. On tõesti võimas ehitis. Ümber kiriku käis usin sättimine, värviti põõsaste potte ja timmiti talvel ilma käest vatti saanud kohti. 

kellaga

Klaaral on endiselt vaja iga kujuga pilti teha. Las ta siis teeb. Eks mul ongi ju vaja, et talle pildistamine meeldiks :D. Need kellad olid muide mööda vanalinna laiali paisatud. Tegime siis ühega koos ka pilti.

Varahommikused tühjad tänavad

Hommikul olid veel vanalinnas tänavad suhteliselt inimtühjad. Kõht täis, meel hea ning suundusimegi edasi. Sõidame Slovakkiast Ungarisse sellisesse linna nagu Eger.

Eger - Ungari üks ilusamaid linnu

Googeldasin eelnevalt, et kuhu Ungaris minna. Kuna kauaks jääda ei tahtnud ning Klaara issi pealinna ka minna ei soovinud, siis osutus valituks Eger. See linn on üks kaunimaid barokk-arhitektuuriga linnu Ungaris, mis asub viinamarjaistanduste piirkonnas. Linn on ka tuntud veinipiirkonna keskus. Ideaalne peatuspaik :).

Klaara issiga

Ilm oli jalutuskäiguks tõeliselt mõnus ja kraadid muudkui tõusid. 

Kujuga

Klaara poosid kujukestega läksid samuti aina vallatumateks.

Jäätis

Missioon jäätis! Ungaris ei ole käibel euro ja sularahaautomaadid on ka ei tea kus. Leiame väga autentse välimusega vana mehe jäätist müümas. Klientideks sama vanad memmed ja taadid. Ütlen juba eos ära Klaara issile, et siit me eurode eest kindlasti ei saa jäätist, kaardiga ka maksta ei saa ning ei usu, et saame ka infot, kust raha välja võtta saaks. Ja nii ongi. Kui inglise keeles vanamehe poole pöördusime, läks teine kohe näost punaseks ja endast välja ja seletas miskit ja pani käed risti ja kõik. :D
Sammusime edasi seda sama tänavat mööda ja veidi aja pärast silmasimegi lõpuks sularahaautomaati. Juhhuu, võtsime kümneidtuhandeid florinte (HUF) välja :D. Üks euro on väärt umbes 321,4 florinti. Nn nii suuri rahatähti pole enam ammu näinud. Neil on kasutuses praegu 500, 1000, 2000, 5000, 10 000 ja 20 000 rahatähed. Keda huvitab Ungari florint rohkem, leiab info siit.

Aga meie saime oma florintid ja jäätised lõpuks kätte :).

Ükssarvega

Jäätis söödud suundusime edasi. Loomulikult tuleb ühe suure ükssarvega pilti teha, kui see tee peal ees on.
Piigal on seljas Lulukidsi uus äge vest, tõesti mõnus riideese. Jänku Johanna Vesti leiad SIIT. Kaelas on Klaaral Roosa Lulu Torusall, leiad selle SIIT

Muide peas on Klaaral vanavanaema kootud mütsike, mis on meile ka väga kallis riideese.

Egeris

Eger on mõnus linnake täis ilusaid ehitisi, mõnusaid pingikesi ning väga puhas. Meie aga kibelesime juba Horvaatia poole teele ning kui kõhud olid täis ja jalad juba kõndimisest väsinud võtsimegi suuna Pula poole.

Uued postitused juba Horvaatiast ja teistest seiklustest on ootamas!

Ela värvis!

Klaara ja Maarja

Klaara ja Maarja

0 Kommentaar

Kirjuta kommentaar

Reload

Kinnita