Uued tooted

 • Särk Sofi
  Särk Sofi

  Malbetes toonides tõeliselt armas ja printsessilik särk stiilsetele...

  22,90 €
 • Retuus-seelik Sofi
  Retuus-seelik Sofi

  Mugava, praktiline ja mõnusalt mahedates toonides retuus-seelik...

  24,90 €
 • Peapael Stella
  Peapael Stella

  Stiilne peapael, millel on puhvis sädelev lipsuke.

  14,90 €
 • Kleit Stella
  Kleit Stella

  Imearmas printsessikleit väikestele preilidele.

  32,90 €

Kategooriad

Viimased blogipostitused

 • Linda seikleb Viinis. Jõuluturud Vol 2.

  Siin postituses räägin veel kahest jõuluturust. Võib öelda, et need olid mu lemmikturud Viinis. Eks loe edasi, et saada teada, miks.
 • Linda seikleb Viinis. Jõuluturud Vol 1.

  Läksime Lindaga mõneks päevaks Viini puhkama. Ootamatult (kuigi, kui nüüd järele mõelda, siis võiks olla ju täiesti ootuslik) kujunes see enamasti...
 • Jalutuskäik vaikuses - Elistvere loomapark

  Oled juba kindlasti Klaara tegemisi jälgides aru saanud, et meile meeldib ringi seigelda, jälgida loomi ning armastame avastada uusi matkaradu....
 • Päev koos graatsiliste kaelkirjakutega!

  Emme, ma tahan kaelkirjakuid vaatama minna. Kus kohas neid näha saab? Minu esimene mõte on Lätis, Riia Loomaaias on need loomad olemas ja sinna me...
 • Kui oled kõige suurem loomasõber...

  Meile meeldivad loomad, tervele meie perele. Loomi vaatamas ja katsumas käime igal võimalusel ja sel korral hüppasime läbi Muhu Jaanalinnufarmist....

hiljutised kommentaarid

Linda seikleb Portugalis. Lissabon vol 3

Linda seikleb Portugalis. Lissabon vol 3

Hakkasin kirjutama lõpuks viimast postitust meie Lissabonis veedetud ajast, panin pildid ritta ning sain aru, et päris ühega veel hakkama ei saa, pean ikka veel kaks postitust tegema. Noh, tegelikult tuleks ju kolm ka, aga peab vist ikka kuidagi lõpuks kokku ka tõmbama :D. Siin postituses näed, millised vaatamisväärsused asusid meie elamispaiga lähedal Alfamas.

ST GEORGE

Kohe meie kõrval asus selline vaatamisväärsus nagu São Jorge kindlus, inglise keeles St George. São Jorge kindlus asubki Alfama künka kõige kõrgemas tipus. Päev, millal külastasime seda kindlust, oli üks tore päev, kuna see ei alanudki nagu enamus teised ühe künka otsast alla ronimisega ja mõne teise künka vallutamisega. Selle künka otsas me juba olime, jeee :). Korteri omanik oli öelnud, et sinna saab veel tasuta ka. Mis saaks veel parem olla - ei pea mäkke ronima ja ei pea maksma ka veel. See viimane informatsioon osutus muidugi valeks, maksma ikka peab küll külastuse eest ja piletikassas pidi veel järjekorras ka mõnda aega seisma :D. Aga see kõik tasus end ära, sest kindluse külastus oli üks mõnus aja veetmise viis, inimesed, kes järjekorras olid seisnud, olid kuidagi märkamatult erinevatesse soppidesse ära kadunud ja sai tunda ennast kohati küllaltki üksinda :). Kindlus ise oli nagu üks suur aed, kus sai joosta, turnida ja avastada. Kõige põnevam oli muidugi Lindal. Samuti saime ka ise rahulikult võtta, kuna sai lasta lapsel rahulikult ringi joosta ja ei pidanud autode pärast muretsema (vaid mõnda järsku serva tuli turvata). 

Jalas olid Lindal sellel päeval Säde püksid, mille leiad SIIT.

Linda St George

St George 1

St George 2

St George 3

St George 4

Kes tahab mõnusat jalutust ja lõõgastust, sellele julgen soovitada Lissabonis olles kindlasti St George külastada :). Stressis emmedele on seal olemas ka veini auto-kiosk ;). Selliseid kioskeid võis leida pea iga vaatamisväärsuse juurest või seest ja mõni kord ka päris suvalisest kohast. Mis saaks olla veel mõnusam kui eelnevale idüllile veel klaasike veini lisada :).

Veinile

RETROTRAMMID

Üks asi, mida alati reisi postitustes Lissaboni kohta mainitakse on, et peaks sõitma tammiga number 28. Miks just number 28? Sest väidetakse, et 28 viib läbi kõige põnevamate kohtade ja alati on, mida aknast vaadata. Trammi number 28 peatus asus meie maja taga, nii et me aeg-ajalt ikka sõitsime temaga kui just parasjagu see number ette veeres. Eelistasime siiski teisi tramme, kuna 28 oli enamasti turiste täis topitud. Trammiga sõit oli ise-enesest huvitav kogemus. Küll on ka meil ju trammid veel olemas, aga mitte päris sellised. Sealsed trammid olid tõelised retro-trammid. Trammiga sõites tundsid ikka neid tänava muhke, rappumist ja kummalegi poole keeramist iga oma keha liikmega :D. Samuti pidi trammijuht aeg-ajalt trammist välja hüppama ja liine paika sättima.

Trammiga sõites kogesin ka ühte erilisemat näidet portugallaste lahkusest ja ligimese armastusest. Sõitsime trammiga, kui järsku jäi tramm seisma ja trammijuht hüppas välja ning hakkas midagi teeääres seisvale mehele kõva häälega seletama. Järsku jäid seisma ka autod, kes mööda teed sõitsid ja paar autojuhti hüppas samuti autost välja. Kohe esimese asjana ei saanudki aru, et mis nüüd toimub. Siis aga selgus, et tänava ääres seisnud mees oli pime ja trammijuht ja autojuhid aitasid ta ühiselt üle tee. Vot seda iga pool ei juhtuks. Samas kohtusime ka paari küllaltki ebaviisaka trammijuhiga. Siiski olid enamus neist väga toredad, jagasid infot, kus maha minna ja mida ikka vaadata :), Pildil on Santa Maria Maior katerdraal. Seda peetakse samuti üheks Lissaboni ilusaimaks vaatamisväärsuseks. See asus teel meie künka otsast alla ehk siis vaatasime seda peaaegu iga päev vähemalt kaks korda :). Klõpsu olen suutnud teha siis, kui trammi liinidega oli mingi probleem ja nii umbes 20 trammi seisis rivis. Igati väärt foto-op :D.

Trammid

Viimasest postitusest saad lugeda, mida on Belemi linnaosas vaadata ja veel seda, milliseid portugali-päraseid hõrgutisi me proovisime :). Luban, et see siis on ka tõesti viimane postitus. Ehk peab siis pärast seda jutulõnga andma edasi Maarjale, kellel on Klaara seiklustest ka palju pajatada :).

Ela värvis!

Betty ja Linda

0 Kommentaar

Kirjuta kommentaar

Reload

Kinnita